Parti porslin och keramik, 1900-talets andra hälft
Burk med lock, Rörstrand "Vinga". Fyra delar Ingrid Atterberg. Kaffekanna Koka. Assietter Bo Fajans m.m. Bruksslitage, enstaka småskador. (Högsta höjd 20)