STOCKHOLM. Akvarell, ca 180x255 mm. Ca 1830-tal. Visar Stockholm från Skeppsholmen över Kastellholmen, Söder, Gamla Stan med slottet, militär på häst i förgrunden. Något veck, liten fläck.