WILHELM KÅGE vas, Gustavsberg 1956, Farsta, glasyr i turkost och blått, oglaserad fotklack, signerad FARSTA KÅGE samt GUSTAVSBERG STUDIO Å, höjd 23,5 cm; mindre nagg PROVENIENS: Runo Ericsson