WILHELM KÅGE vas, Gustavsberg, Farsta, glasyr i brunt, gult och grönt, ristad dekor av ränder, oglaserad fot, signerad FARSTA KÅGE samt GUSTAVSBERG STUDIO, höjd 25,5 cm PROVENIENS: Runo Ericsson